Menu nawigacji stron
Flash ad ID:19

Oscary coraz bliżej

Już za około dwa tygodnie odbędzie się wyczekiwana na całym świecie, przez wszystkich fanów kina, ogromna gala, na której zostaną przyznane najbardziej prestiżowe nagrody- Oscary. Akademia Filmowa pracuje nad werdyktem, który z pewnością, jak co roku, podzieli kinomanów. Jak wiadomo- o gustach się nie dyskutuje- niemniej jednak i ja mam swoich faworytów. Po krótce postaram się przedstawić na jakie filmy warto zwrócić w tym roku uwagę, wybierając się do kina.

Pozycja obowiązkowa na liście- American Hustle. Dramat z Christianem Bale’m, Amy Adams i Bradleyem Cooper’em w rolach głównych. Reżyser David O’Russel przybliża widzowi „sztukę” kłamstwa. Akcja filmu rozgrywa się na przełomie lat 70 i 80. W tym „filmowym roku” stanowczo cofamy się w czasie, o czym świadczą kolejne, wybrane przeze mnie, pozycje filmowe.

Wilk z Wall Street. Okrzyknięty jednym z najbardziej wulgarnych filmów, jaki do tej pory powstał. Akcja rozgrywa się pod koniec lat 80. Tytułowy Wilk (Leonardo DiCaprio) podbija Wall Street. Film przybliża widzowi świat, z którym ten nigdy nie miał do czynienia w normalnym życiu. Jednocześnie opowiada historię bardzo zagubionego człowieka, który robiąc zawrotną karierę traci kontakt z rzeczywistością.

Kolejna pozycja warta uwagi to „Zniewolony. 12 years of slave”. Cofamy się jeszcze bardziej- połowa XIX wieku. Opowiada historię niewolnika- już z tytułu wiemy, że niewola nie będzie trwała krótko. Brytyjki reżyser Steve McQueen opowiada historię, która wzbudza w nas najgorsze uczucia, historia człowieka, który urodził się wolnym, dalej trafia do niewoli jako dorosły mężczyzna. Niezwykle poruszający obraz, świetni aktorzy. Na prawdę warto zobaczyć!

Co prawda nasze rodzime filmy nie zakwalifikowały się w tym roku do walki o Oscary, jednak na naszym podwórku filmowym też się dzieje!

Najważniejszą moim zdaniem obecnie pozycją do obejrzenia jest „Jack Strong”. Pasikowski jak zwykle nie rozczarował, nie bez powodu uznawany jest za jednego z mistrzów współczesnego polskiego kina. Film opowiada historię generała Ryszarda Kuklińskiego. Nie tylko dla miłośników historii! Film trzyma w napięciu, pozostawiając widzowi pewną nutę niedopowiedzenia, co z pewnością skłania do refleksji.

Czekamy na Wasze opinie!